kolmapäev, 1. juuli 2015

Pealkirjatu...

Sõitsin ükspäev bussiga koju. Oli õhtune aeg ja oli piisavalt kohti, istusin. Ühel hetkel buss aeglustas, vaatasin ettepoole -  autodele oli süttinud punane foorituli. Üle tee tuli üks paarike - naine, mees. Esialgu tundus naine mulle viimast kuud rase. Kuna ma istusin, siis ei näinud ma naist allpoolt kaela aga ma tundsin selle kõnnaku ära. see on selline taaruv "pardikõnnak" nagu paljud seda kutsuvad. Kui nad bussi ustest möödusid, siis nägin et naine ei olnudki rase. Tema ees kõhul rippus laps, nägu väljapoole, madalal, kitsa põhjaga kandekotis. 

*cringe*

Internetis liigub palju meeme, "when you see a …., somewhere a puppy dies." Ma ei tea, mis oleks sobilik meem kitsa põhjaga kotis nägu väljapoole kandmise kohta. "Iga kord kui sa kannad oma last Baby Björnis siis mõni ükssarvik sureb"?? Dear Lord, I hope not. They would really be extinct now, wouldn't they? :O "Iga kord kui lapsekandmisnõustaja näeb mõnda beebit rippumas, nägu väljapoole, kitsa põhjaga kandekotis, miski ta sees sureb"? Mis see siis on, mis sureb? Lootus, et vanemad guugeldavad, enne kui endale hip ja hop ja moodsa vahendi ostavad? oeh! 

Veelkord sellest perekonnast. See ema taarus oma pardikõnnakus. Selg tahapoole nõgus, toetades ühe käega enda ebanormaalses asendis selga ja teine puhkamas lapse kõhul. Lapse C-kujuline selgroog oli samuti nägu ettepoole asendist sunnitud nõgusas asendis, tema peal ei olnud kuskile toetuda, nii toetus see aeg ajalt väsinud kaela otsas tahapoole vastu ema rindkere, suurendades selja nõgusust veelgi! Selle C-tähe kujulise selgroo nõgusust!!! Kas te ikka jälgite mängu ja kujutate endale seda kõike reaalselt ette?! Buss hakkas sõitma hetkel, kui jäi mees paar sammu tahapoole. Samal ajal võttis ema oma käe lapse kõhult ära, vestlus mehega katkes. Laps ajas pea veel rohkem kuklasse ja üritas üle oma pea näha, kas ema on alles. Kui ta ei kuule ema–, isa häält, ega näe ema kätt oma kõhul siis on ta sel hetkel maailmas ihuüksi - tänaval! Teate ju küll, kuidas beebid vaimustuvad sellest rätikumängust… "kus emme on? Emme on siin!" Nad naeravad ja lõkerdavad, sest nad tõepoolest usuvad sekundiks, et emme on üliosav ja haihtus, lakkas eksisteerimast ja siis PAUH tuli tagasi…


Õhtul on emal vb seljavalu. Kui ta annab veel lapsele rinda, siis ehk ta ei võta valuvaigistit. Käib kuumas vannis, laseb mehel oma selga masseerida. Laps vb nutab ka. Ta on emotsionaalselt kurnatud, liiga palju on tema aju, mis ei oska veel infot filtreerida, üritanud täna kõike protsessida. Iga liikuv auto, vastutulev nägu, liikuv leheke. Tema selg ehk valutab ka…on see ju samuti olnud ebanormaalses sunnitud asendis, nagu ema selg täna oli… "Gaasid!", ütlevad lapsevanemad ja annavad lapsele gaasirohtu.

Tee nii hästi kui oskad ja tead - kui tead paremini, siis tee paremini. Ka Baby Björni koti saab pashminaga muuta lapse jalgu toetavaks kandekotiks. Õlarihmad saab sikutada kõrgemale, lapse saab keerata nägu sissepoole. Asetades lapse pepule pashmina keskosa ning tõmmates pashminaga lapse jalad kõrgemale saab lapse keharaskuse tema jalgevahelt ära suunata.

Photo by Mamasphere & Keep Calm And Carry Them.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar