laupäev, 23. aprill 2016

23.aprill, ülemaailmne BabywearToThrive päev

23.aprill 2016 on ülemaailmne BabywearToThrive päev. Selle päeva tähistamise eesmärgid on:
  1. Pakkuda võimalusi perekondadele, kes teadlikult kasutavad lapsekandmist lapse (laste) arengu toetuseks ning soovivad tunda end osana suurest kogukonnast, kel samad arusaamad. 
  2. Suurendada teadlikkust lapsekandmisest ja selle hüvedest perekondades, kus kasvab erivajadustega laps (lapsed). 
  3. Levitada lapsekandmise teemat laiemalt, tõstmaks teadlikkust, et lapsekandmine on hea KÕIKIDELE lastele. 

Ma olen liitunud Facebookis sadade gruppidega, mis natukenegi seotud lapsekandmisega. Kandelinade tootjad, eri (kandelinade) kaubamärkide fännide grupid, suured ülemaailmsed selleteemalised vestlusgrupid. Lisaks veidi väiksemad ja spetsiifilisemad grupid - mõned nendest suunatud just erivajadustega lapsi kasvatavatele perekondadele. Mina olen seal, sest ma tahan näha ka seda teistpoolt, väljaspool seda, mida mulle on õpetatud õpetama. Ma tahan lugeda kasutuskogemusi, ma tahan teada, mida ise seda kõike läbi kogenud soovitavad üksteisele. Ma tahan aidata paremini. Vahel on see info mu uudisvoos kurb. Sel kolmapäeval ma nutsin korduvalt, sest siit maailmast oli lahkunud üks väike imearmas poiss, kes küll oma lühikese elu jooksul sai tunda nii palju armastust ja naeru. Ema ja isa kandsid teda palju oma rinnal, kus tal oli hea ja turvaline. Palju on nendes gruppides aga ka rõõmu. Rõõmu saavutuste üle, mis mõnes "tavalises" peres jäävad märkamata, aga seal võetakse vastu suurte õnnejoovastustega.

Lapsekandmine ON HEA võimalus erivajadustega lapse arenguks. Need lapsed saavad olla ema või isa või hooldaja lähedal kus on kindlustunne ja on väiksem võimalus paanikaks. Kõrgel, kus nad osalevad igapäevaelus ja saavad seal vaikselt rahulikult olles maailmast vastu võtta informatsiooni omas tempos. Vajadusel peidus võõraste (ja vahel tüütult uudishimulike) silmade eest. Linas saab laps motoorselt areneda - kandja kehaga koos liikudes areneb ka lapse lihaskond. Lapsekandmine sobib ka cp-lastele, sest linas olemine ja asendid tihti lõõgastavad pinges lihaseid. Kandmisvahenditega saab kaasa võtta ka väikeseid hapnikuballoone. Meie majad ja asutused ja transpordivõimalused on tihti ratastoolivaenulikud. Ametkondade uksi tuleb aga tihti erivajadustega lapsi kasvatavatel perekondadel kulutada. Vahel on mugav, kui saab lapse nendele käikudele kaasa võtta, sest alati ei ole võimalik leida lapsehoidjat...ja kui lapsekandmine sellele perele sobib, siis miks mitte liikuda, koos maailma avastada. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar